Krásná rokle 

Opravdu doporučujeme návštěvu. Uvidíte jak se dá promrhat 31 milionů korun.

Dsc01394

autor: Marek Plawny

Milionový záchod 

3,6 milionů za nové záchodky za Labužníkem? To je prostě milionový záchod smile to nikdo nemá smile

Dsc01387

autor: Marek Plawny

Rekonstrukce náměstí na Šumbarku 

Šumbarské náměstí si rekonstrukci opravdu zaslouží. V Havířově to ovšem nebude rekonstrukce ledajaká. Vedení města schválilo projekt za sto miliónů korun. Pro představu uvádím, že v nedalekém Bohumíně připravují rekonstrukci náměstí za miliónů třicet. Rozdíl v ceně je zapříčiněn hlavně tím, že v Havířově bude na náměstí podzemní parkoviště.Také tento nápad něco vypovídá o "schopnostech" lidí, kteří rozhodují o našem městě. Stavět podzemní garáže v sociálně vyloučené romské lokalitě  je slušně řečeno nerozumné. V této lokalitě chybí spousta věcí k životu, ale rozhodně to není podzemní parkování.

Jelikož to ale není první megalomanský projekt ve městě, vkrádá se otázka, zda to je neschopnost a nebo v našem městě vládne kleptokracie. 

autor:Marek Plawny

Záhonky za miliony 

Středové pásy, které dělí hlavní tepnu v Havířově, byly revitalizovány za neuvěřitelnou cenu 16,5 milionu korun. Jejich úprava stála občany Havířova 6,5 milionu a následná údržba na dobu čtyř let dalších 10 milionu korun. Zakázku získalo sdružení fyzických osob a tak vlastně nikdo neví,  kdo všechno se obohatil na tak neuvěřitelné ceně za pár záhonků. Kde je transparentnost o které primátor tak rád hovoří ?  Jedna maceška či afrikán stojí v Havířově určitě několik desítek tisíc korun. Napadá mne pouze jediný výraz jak nazvat systém, který v Havířově vládne - kleptokracie.

autor: Marek Plawny 

Domov seniorů Havířov 

Havířovský Domov seniorů Helios je opravdu velkou kaňkou na hospodaření města. Tato stavba stála 250 milionů korun. Jedno lůžko tedy vyšlo na 2 900 000 Kč,- Přesto, že vedení města tvrdí, že vše je v pořádku a byl zpracován audit, stavba byla podle našeho názoru neúměrně předražená. Ministerstvo práce a sociálních věcí uvádí, že dobrá cena jednoho lůžka je 1 500 000 Kč,- Havířovské lůžko vychází téměř na dvojnásobek. Soukromý investor postavil srovnatelný domov s nákladem na jedno lůžko 730 000 Kč. Podívejte se na reportáž zde .

Tady opravdu něco nehraje !! 

20121219_151911

autor: Marek Plawny

Havířovský psinec 

Ani nevím, co k této stavbě napsat. Pro nezasvěcené stavba stála 42 milionů korun což na psí útulek opravdu není málo. Největší legrace, ale je, že se vedení města chlubí, že původně měla stát stavba 44,5 milionů a tak jsme vlastně ušetřili ......

Dsc01377

autor: Marek Plawny 

Park Na Nábřeží - Havířovský Aspen 

Určitě si už každý občan Havířova všiml změn na Nábřeží. Lyžařský vlek do poloviny kopce, úzká dráha pro velmi štíhlé  bruslaře a několik hřišť navazující atmosféru Skalistých hor. Pokud chcete hřiště navštívit s dětmi, tak máte smůlu. Hřiště jsou určená pro milovníky cyklotrialu.

Malý kvíz na závěr:

Který sport provozuje vedoucí Odboru investiční výstavby ?

a) šachy

b) aerobik

c) cyklotrial 

autor: Marek Plawny

Začalo to kyvadlem 

Pamatujete na rok 2002 ? Město vyhlásilo veřejnou anketu jak by si občané představovali náměstí Republiky. Občané si vybrali jednu z variant, ale tzv. odborná komise vybrala dílo Brána s kyvadlem jehož cena měla být 5,6 milionu korun. Po všech peripetiích s nedodáním díla, s jeho nekvalitním zpracováním, s vadou, že se kyvadlo nekývalo se konečně dostavil úspěch - konečná cena 7 milionů korun.

 20140505_091411_3

autor:Marek Plawny